Royal Therm

thumb_up 38 polubień
rate_review 3 Oceny
ks. bp. Bogedaina 5
43-200 Pszczyna, Polska
phone
Kliknij aby pokazać telefon
Poproś o informacje

Royal Therm Informacje o firmie

Ogólne informacje

1) Co to jest izolacja pianką poliuretanową (PUR)?

Izolacja pianką poliuretanową jest jednym z wariantów izolacji, który można zastosować w ociepleniu swojego domu, aby zapewnić utrzymanie prawidłowej i odpowiedniej temperatury w ciągu całego roku. Pianka PUR sprawdzają się w ociepleniach poddasza, ścian, stropów, dachu, a także izolacjach fundamentów i izolacji podpodłogowych. Wykonana izolacja tworzy jednolitą strukturalnie, bezszwową warstwę zapewniającą skuteczną ochronę izolacyjną oraz wygłuszającą akustycznie.
Pianki poliuretanowe są systemami dwukomponentowymi: powstają w wyniku połączenia ciekłych składników A i B. Składnik A to mieszanina polioli i środków pomocniczych, składnik B natomiast to izocyjanian. Bezpośrednio przed natryskiem składniki pianek mieszane są mechanicznie w odpowiedniej proporcji objętościowej.

2) Czy mogę sam wykonać izolację z pianki poliuretanowej?

Izolacje z pianki poliuretanowej natryskiwanej in-situ są wykonywane przez profesjonalną firmę posiadającą odpowiedni sprzęt. Urządzenia do przetwarzania piany to specjalistyczne agregaty wysokociśnieniowe (hydrauliczne lub pneumatyczne). Wykwalifikowany operator posługuje się pistoletem natryskowym z przypiętymi wężami grzewczymi. Stosuje także pełno twarzową maskę połączona z aparatem doprowadzającym świeże powietrze zabezpieczającą przed toksycznymi oparami wydzielanymi podczas izolacji oraz strój ochraniający odzież przed opadami z pianki.
Fachowy wykonawca ma wiedzę na temat pianek poliuretanowych, zna ich właściwości i zastosowania, parametry fizyko-chemiczne oraz warunki techniczne jakie stosuje się do wykonania izolacji. Prawidłowo położona pianka poliuretanowa nie narusza integralności konstrukcyjnej budynku, ani instalacji lub aparatury, które znajdą się pod warstwami ocieplenia.

3) Czym różni się pianka otwartokomórkowa od pianki zamkniętokomórkowej?

Pianki poliuretanowe mają dobre właściwości termoizolacyjne dzięki powietrzu lub gazom zawartych w porach. W piankach zamkniętokomórkowych pęcherzyki są całkowicie otoczone w cieczy. Każda bańka tworzy kieszeń uwięzionego gazu. W piankach otwartokomórkowych, pęcherzyki mieszają się ze sobą, a więc gaz może przechodzić przez piankę. Za wizualizację może posłużyć gąbka kąpielowa używana podczas mycia.

4) Jakie są właściwości pianki poliuretanowej zamkniętokomórkowej?

Pianki poliuretanowe zamkniętokomórkowe są wytrzymałe na ściskanie i rozciągnięcia, dlatego mogą być stosowane w elementach konstrukcyjnych bezpośrednio nastawionych na obciążenia jak podłogi, stropy, a przede wszystkim płaskie dachy zewnętrzne. Pianki zamkniętokomórkowe są również gęstsze, minimalny parametr to 30 kg/m3, posiadają niższy współczynnik przewodzenia ciepła – nawet 0,018 W/mK. Sprawdzają się jako hydroizolacja.

5) Jakie są właściwości pianki poliuretanowej otwartokomórkowej?

Pianka poliuretanowa otwartokomórkowa posiada gęstość w granicach od 7 do 12 kg/m3, co sprawia, że jest lżejsza i mniej obciąża konstrukcję poddasza lub ścian. Ma większą przepuszczalność pary, jednak posiada wyższy współczynnik przewodzenia ciepła (minimalne wartości deklarowane przez producentów to 0,034 W/mK). Pianki poliuretanowe naniesione w odpowiedniej grubości są bardzo dobrym izolatorem termicznym oraz zapewniają izolację akustyczną, wchłaniając więcej dźwięku w normalnych zakresach częstotliwości hałasu.

6) Jaki jest optymalny koszt wykonania izolacji z pianki poliuretanowej?

Wykonanie ocieplenia z dobrej jakości pianki poliuretanowej otwartokomórkowej posiadającej odpowiednie właściwości fizyko-chemiczne to koszt ok. 50 zł za 20 cm grubości warstwy.
Izolacje z pianek zamkniętokomórkowych cenowo uzależnione są od efektu jaki należy osiągnąć: izolacja ma spełniać warunki termoizolacji – grubość warstwy nie mniejsza niż 8-10 cm, izolacja przeciwskropleniowa – grubość warstwy 4-6 cm, hydroizolacja, zabezpieczenie przed wilgocią – grubość warstwy nie mniejsza niż 2 cm. Cena za cm wynosi średnio od 7 do 11 zł.

7) Na co należy zwrócić szczególną uwagę przy wyborze ocieplenia z pianki poliuretanowej?

Zasadniczym argumentem ‘piankowców’ jest niezmienność struktury i bezspoinowość warstwy izolacyjnej, tym samym jej trwałość i szczelność. Jednak warto pamiętać, że największą uwagę należy zwrócić na prawidłową wentylację budynku, w szczególności na ocieplonym poddaszu.

ks. bp. Bogedaina 5 Pszczyna

Godziny otwarcia
Poniedziałek:
06:00 - 17:00
Wtorek:
06:00 - 17:00
Środa:
06:00 - 17:00
Czwartek:
06:00 - 17:00
Piątek:
06:00 - 17:00
Telefon kontaktowy
+48504413122
Linki
Konta społecznościowe

Royal Therm Opinie i oceny

Jak oceniasz tę firmę?

Czy jesteś właścicielem tej firmy? Jeśli tak, nie trać okazji na aktualizację profilu firmy, dodawanie produktów, ofert i wyższą pozycję w wyszukiwarkach.

Podobna strona dla Twojej firmy? Upewnij się, że każdy może znaleźć Ciebie i Twoją ofertę. Stwórz dedykowaną stronę firmową w platformie Yoys - to prostsze niż myślisz!
Dodaj swoją firmę